Okazja czyni…

… Rozmyślam od wczoraj o sobie. Okazja nie licha, połowa za mną. Gdybym miała określić się jednym słowem, które pasowałby idealnie, to byłoby krótkie słowo: sama.

Sama się nauczę matematyki, sama pójadę do dentysty i na wywiadówkę do brata, sama poradzę sobie na studiach, sama kupię sobie mieszkanie i pierwszy samochód, sama będę księgować, robić podatki, przelewy, czekać aż wrócisz, sama zapiszę Cię na goldenline i tym sposobem dostaniesz pracę marzeń, sama wyślę Cię na kurs językowy, bo Ty jesteś zbyt zajęty, aby zająć się swoimi sprawami, sama zbuduję dom, wybiorę psa, sama będę się nim opiekować, sama poradzę sobie leżąc w łazience na podłodze i wyjąc z bólu, sama poradzę sobie z brakiem potomków, sama zjem obiad, który sama uwarzyłam, sama zrobię raport z bazy danych, bo przecież szybciej się nauczę niż doproszę, a w wigilię sama zostanę bez prezentu, który powinnam była sobie sama kupić, sama zajmę się malowaniem i remontem łazienki, sama pojadę na wakacje, sama… sama…

Jedno słowo, miliony znaczeń, a wszystkie pasują…

Reklamy

Informacje o eulalia87

Co o mnie.. hm... od roku jestem już za zakrętem. Droga szeroka przede mną, w kierunku zachodzącego słońca. Raz idę w tamtą stronę małymi kroczkami, raz śmigam lotem błyskawicznym.

10 Odpowiedzi

  1. Moje Trendy

    Żyjemy w świecie samotnych ludzi w którym ego zawsze jest ważniejsze od dobra wspólnego, bo tak na prawdę nie ma ani jednego ani drugiego. Jest tylko życie, którego jesteśmy maleńką cząstką w ogromnym wszechświecie. Jak dużym?. Tego nikt nie wie, choć wielu mądrych twierdzi, że wynalazło cudowną teorię za którą należy im się Nobel.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.