ze zdziwieniem…

… otwarłam wczoraj drzwi, uprzednio usłyszawszy dzwonek. Za nimi stał ksiądz. Odważna bestia. Gwoli wolności wyznania zapytałam Pana Męża, czy mam wpuścić. Niestety nie był zainteresowany, o czym niezwłocznie rzeczonego poinformowałam.

Jedna Pani z Psem, mówiła mi, że w tutaj (w okolicy Świątynie Opatrzności) jest tak zwana całoroczna kolęda. Nigdy nie wiadomo, kiedy Cię najdą. Z laptopem, z ciekawskim nosem: kto, z kim, po co i dlaczego, ale przede wszystkim z numerem konta bankowego. Święcenie potraw odbyło się w kaplicy pod budowanym monumentem, zimno tam podobno jak cholera i ogrzewania nie mogą włączyć, bo to jeszcze budowa. I na tym święceniu jakiś ksiądz opieprzał tych co przybyli, że nie można uprawiać cudzoparafii, że jak się tu mieszka, to się tutaj należy.

Swoją drogą, to dziwne, że ksiądz w kościele zawsze opieprza tych co są… to ma ich zachęcić, zmotywować, czy odstręczyć od kościoła?

Reklamy

Informacje o eulalia87

Co o mnie.. hm... od roku jestem już za zakrętem. Droga szeroka przede mną, w kierunku zachodzącego słońca. Raz idę w tamtą stronę małymi kroczkami, raz śmigam lotem błyskawicznym.

14 Odpowiedzi

  1. Black Ops

   To niech następnym razem da znać, może oprzytomnieję na czas.

   Ze Świątynią Opaczności trochę jak z Sagradą – trza zbierać, kosić, żeby budować. Tylko skala mniejsza. I brzydsza, co tu dużo mówić… ale przynajmniej łatwiej się po nowym Wilanowie poruszać, punkt odniesienia jest. Słowem, trwa zrzutka na największy drogowskaz po Pałacu Kultury.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.